Стартап компанија од Јапонија произведе летечки мотоцикл. Тој е наречен  XTurismo Limited Edition, кој има четири електромотоди за погон на пропелерот и и може во воздух да остане 40 минути при максимална брзина од 100 километри на час.

 

Ако ве интересира цената таа е вистинска „ситница“ 680.000 долари а веќе има неколку нарачки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.