Зрачењето на 5Г мрежата делува како гориво за ширење на пандемијата со корона вирусот. Влијанието на оваа модерна технологија отвора калциумски канали во човечкиот организам што идеално помага за експанзија на корона вирусот.

Ова не е тврдење на некои теоретичари на завери туки на една од најдобрите германски физичари dr Klaus Buhner.

Тој постојано предупредува на штетните ефекти од 5 Г мрежата. Тој вели дека има многу елементи во кој објаснува дека епидемијата со корона вирусот тргнала од Вухан, бидејќи тој град е еден од првите во светот што почнал да ја користи оваа мрежа.

Жителите на Вухан во еден момент беа изложени на силно здрачење на 5 Г уредите. Мобилната мрежа не го создаде вирусот но сигурно придонесе за ширење на пандемијата. Краткотрајното изложување на 5 Г мрежата го вознемирува имунолошкиот систем, додека пак долготрајното предизвикува до отворање на калциумски канали. Тие канали ги користат и вирусите од фамилијата на корона вирусот за размножување-анализира професорот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.