Еден од омилените автомобили на Македонците Volkswagen Polo најверојатно веќе нема да се произведува, инормираат од овој германски гигант.

За него веќе ќееќе нема место вo во гамата на Volkswagen.Како што велат одговорните од Volkswagen,  компанијата најверојатно ќе се сврти кон производство на елекктрични автомобили.

Овој автомобил е еден од најбараните како половен  така и нов во регионот поради издржиливоста и малата потрошувачка на гориво.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.