Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување дека во период од 29.09.2020 до 02.10.2020 година, поради чистење и дезифекција на резевоар во с.Љубин, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на селата: Љубин, Сарај, Глумово и с.Матка.

Водоснабдувањето ќе биде во прекин во период од 09:00 до 13:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.