Поради дефект на водоводната цевка Ф 80мм. Булевар Борис Трајковски 4-63, без вода ќе бидат корисниците од Бул. Борис Трајковки 4-63.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација водоснабдувањето е во прекин од 09:30 часот па се до завршување на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.