Земјотрес со јачина од 3,50 степени според Рихтеровата скала пред неколку моменти ја потресе Македонија.

Земјотресот бил силно почуствуван во Кичево, со оглед дека се случил на 4 километри југозападно од градот на длабочина од два километри.

Според податоците од ЕМСЦ, потресите се случиле во 18:36 часот, со епицентар од 97 километри и длабочина од 2,0 километри.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.