Земјотрес со јачина од 2 степени денеска е регистриран во близина на Кичево. Епицентарот бил на 17 километри од градот. Потресот бил на длабочина од 10 километри.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.