Околку 19:00 часот земјотрес ја стресе Струмица! Како што е објавено на страницата за мерење на јачината за земјотрес, епицентарот е во Бугарија со јачина 4.7 според рихтер .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.