Од 20:20 часот поради случена сообраќајна несреќа, патот Градско- Прилеп, поточно од мотел Дреново кон Плетвар е затворен за сообраќај во двата правци, соопшти АМСМ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.