Утринава на социјалните мрежи беа објавени фотографии од долги колони возила кои се заглавени на преминот Стража.

На планинскиот превој Стража е воведена забрана за тешки товарни возила од 4.20 часот утринава поради врнежи снег, информираат од АМСМ.

Забрана за тешки тобарни возила е уведена од 6.40 часот и на патниот правец од Маврово – Дебар и обратно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.