АМСМ информира дека на патниот правец крак Маврово – Дебар, од 09:45 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила.

Од таму велат дека забраната е поради врнежи од снег.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.