Забрана за товарни моторни возила е воведена утрово на патниот правец крак Маврово-Дебар.

Забраната е воведена од 08:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.