Забранет е сообраќајот за тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот премин Ѓавато.

Како што информира АМСМ, забраната е воведена од 9:40 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.