Редици на автомобили денеска може да забележат на граничниот премин „Богородица“ за излез од Македонија кон Грција.

Според АМСМ, времето на чекање на овој граничен премин е 1-2 часа.

Причината за ваква редица се летните одмори кон соседна Грција.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.