Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На Граничниот премин „Табановце“ времето на чекање за влез и излез од државата е повеќе од еден час, на преминот „Богородица“ за излез од државата се чека од 15 до 30 минути.

Како што информираат од Автомотосојузот на Македонија, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.