Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура е во интервал од -6 до 1, а максималната од 8 до 17 степени Целзиусови.

Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 14 степени Целзиусови.

Следува период на стабилно време со пораст на дневните температури.

Во следните два дена утринските температури на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.