Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 4 до 11 степени, а дневната од 14 до 25 степени Целзиусови.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд.

Утринската температура достигна до 9 степени, а дневната ќе се искачи до 22 степени Целзиусови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.