Следува период на претежно облачно време со релативно високи утрински температури, најавуваат од УХМР.

Во недела ќе има повремени врнежи од дожд и ќе дува умерен, долж Повардарието засилен југоисточен ветер.

Претежно облачно со слаб јужен ветер се најавува за во понеделник. Во вторник ќе имаме променливо облачно со слаб јужен ветер.

Утринските температури ќе бидат во интернал од 2 до 8 степени, а максималните дневни до 13 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.