Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно, со услови за краткотраен дожд на крајниот исток.

Минималната температура се движи во интервал од 10 до 17 Целзиусови степени, а максималната ќе изнесува од 20 до 27 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Температурата ќе се искачи до 24 Целзиусови степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.