Првите денови од новата година, нè очекуваат претежно ниски, вистински зимски температури. Дневните температури се очекуваат да бидат минусни.

Температури во плус, се очекуваат од средината на месецот јануари.

Според метеоролозите, овој месец не се очекуваат врнежи од снег.

Еве ја деталната временска прогноза според AccuWether:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.