ЈП Улици и патишта Скопје ги известува граѓаните дека во недела (26.03.2023година) на булeварот Киро Глигоров на потегот од Бриколаж до булеварот АСНОМ  сообраќајот ќе се одвива во согласност со привремено воведен режим.  Времениот режим се воведува поради активностите за  обележување на хоризонтална сигнализација на булеварот  во периодот од 07 – 19 часот.

 Апелираме  до сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.