Топло и спарно во текот на целиот ден низ цела Македонија.

Утрешните врнежи од дожд кои што ги најавуваат метеоролозите веројатно ќе бидат последните во овој дел од летото.

Со крајот на викендот се најавува разведрување кое од понеделник ќе донесе вистински пекол.

Ова се моменталните температури:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.