Поради врнежи од снег и ниски температури на учесниците во сообраќајот на патниот правец Тетово – Попова Шапка им се препорачува задолжително да носат зимска опрема и по потреба да ја употребат според условите на патот, соопшти Диспечерскиот центар на ЈП „Македонија пат“.

Поради врнежите од снег во сила се забрани за тешки товарни возила на патните правци Кичево – Охрид, преку Стража, и Маврово – Дебар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.