За утре попладне и за петок метеоролозите најавуваат промена на времето со локален пороен дожд и грмежи во јужните делови од државата.

Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, во петок ќе дува и засилен северен ветер.

Веќе од сабота, повторно следува период на стабилно време, но со пониски утрински температури.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.