Летото календарски штотуку започна во нашата земја пред една недела, а со тоа и температурите веќе се вообичаени за овој период од годината.

Јули месец како и секое лето носи топло време и температури над 30 степени, но според најновата прогноза за месецот кој ни доаѓа утре е сосема спротивна од вообичаената.

Имено наместо температури до 40 степени јули ни носи максимални температури до 30-от степен, погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.