Силен северен ветер кој на места ќе достигне брзина и над 90 километри на час ќе дува утре претпладне.

Синоптичарите најавуваат дека ветерот ќе почне да дува во северните делови, а во текот на денот и во останатите делови, особено долж Повардарието, што ќе услови значително намалување на дневната температура.

Покрај ветерот, за утре се најавува и локален дожд и грмежи. Веќе од среда следува сончево време со повторен пораст на дневната температура, но со посвежи утра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.