Од утре попладне се очекува промена на времето со врнежи од дожд и намалување на дневните температури за неколку степени Целзиусови.

Според метеоролошката прогноза, врнежите ќе почнат кон крајот на денот и ќе бидат повеќе застапени во западните и јужните делови.

Врнежливо ќе биде и во четврток.

Во деновите од викендот и во понеделник утрата ќе бидат студени со пад на утринските температури, а преку ден ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.