Со почеток во 8 часот, целосно ќе биде блокиран сообраќајот на регионалниот пат Гостивар – Чајле.

Како што информираат од општина Гостивар, причина за прекинот е тоа што ќе се интервенира на преминот на железничката пруга на регионалниот пат.

Од општината ги замолуваат граѓаните да користат алтернативни улици. Работите се изведуваат во соработка со ЈП „Македонски железници“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.