Поради голем одрон патниот правец А3 Каменица-Делчево вечрва е затворен за сообраќај. известуваат од диспечерскиот центар на Јавното претпријатие „Македонија пат“

Лесните возила може да се движат преку патниот правец Виница- Бигла –Делчево, додека тешките теретни возила исклучиво само преку Берово.

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива по влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Од јавнотол претпријатие апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.