Снег паѓа на Попова Шапка, Стража, Пресека и во Маврово. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и засеци можна е појава на поситни одрони.

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, информира АМСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.