Владата денеска ќе одржи седница преку видеоконференциска врска.

Почетокот на седницата е напладне, а за заклучоците ќе биде соопштено по нејзиното завршување, информира владината прес-служба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.