Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до еден степен, а дневната температура од шест до 14 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура до нула, а дневната температура ќе достигне до 13 степени.

Следува период на претежно сончево и потопло време со пораст на дневната температура.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.