Тлото се уште не мирува, регистриран е земјотрес кај Кичево со јачина од 2,5 степени според Рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил на 17 километри североисточно од Центар Жупа, на длабочина од 2 километри.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.