Земјотрес со јачина од 3,1 ги разбуди утрово Охриѓани.

Според Европскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ) земјотресот е со епицентар во Македонија односно во градот Охрид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.