Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 08.01.2019 година (вторник), поради уличен дефект на ул. „Васил Ѓоргов“ бр.3 4 во Капиштец ќе биде прекинато водоснабдувањето во делови од населбата.

Без вода ќе останат жителите од улиците: „Васил Ѓоргов“, „Миле Поп Јорданов“, „Јуриј Гагарин“, блоковите број 1, 3 и 5 на ул. „Франклин Рузвелт“ и Министерство за економија од 08:00 часот па се до санирање на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.