Во сабота ќе се задржи сончево и многу топло време, попладне на места со зголемена облачност. Во недела ќе дува засилен североисточен ветер што ќе предизвика благо опаѓање на дневната температура.

Од недела во попладневните и вечерните часови, според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има и развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.