Следува период на стабилно и потопло време, освен утре кога ќе има услови за локален краткотраен дожд. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Врнежи од дожд се очекуваат и во сабота, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури утре ќе се движат од 3 до 10 степени, а дневните од 12 до 21 степен.

Во Скопје и околината времето утре ќе биде променливо облачно со утринска температура до 6 степени, а дневна до 17 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.