Поради технички зафат утре, 11 декември, без вода од 09 часот до завршување на интервенцијата, ќе останат дел од корисниците од булевар АСНОМ во Општина Аеродром.

Од „ЕВН Македонија“, пак, известуваат дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат од 08:30 до 15 часот, корисниците од село Глумово, село Шишево и село Матка во Општина Сарај, од 9 до 12 часот корисниците од ул. 10 во село Долно Соње во Општина Сопиште, од 9 до 15, корисниците од улиците бр. 19 и бр. 25 во село Волково во Општина Ѓорче Петров и од 10 до 12 часот корисниците од село Студеничани и село Морани во Општина Студеничани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.