Без вода утре од девет часот ќе бидат корисниците од општина Гази Баба бо околината на хотел „Континентал“, факултетите и „Пуцко Петрол“, а  со намален притисок ниска зона во Автокоманда.

Како што соопштија од Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на шибер од ф 200 мм. на булеварот „Александар Македонски“.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.