Од ЕВН Македонија информираат дека утре, 02.07.2021 година, без електрична енергија ќе останат:

Во периодот од 08.00 до 16.00 часот, дел од корисниците од улиците Коста Новаковиќ и Методија Шаторов – Шарло во Општина Аеродром.

Како и дел од корисниците од улиците Елисие Поповски-Марко и Антон Панов во Општина Центар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.