Поради планиран технички зафат во дистрибутивната електро-мрежа во Град Скопје, утре без електрична енергија ќе останат корисниците од селата Арнакија, Семениште, Буковиќ, Ласкарци, Раовиќ и Чајлане во Општина Сарај.

Како што соопштија РЦУК Скопје по известување добиено од „ЕВН Македонија” АД прекинот во електроснабдувањето ќе биде во периодот од 10:00 до 11:00 часот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.