Укината е забраната за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка – Г.П. Деве Баир, соопштија од АМСМ.

Забраната што беше воведена поради обилните врнежи од снег е укината во 10.30 часот.

Во сила се забраните за камиони на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража, како и на патот R1202 Дебар – Маврово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.