Утринава, забраната за движење на товарни моторни возила на превојот „Стража“, е укината, соопштуваат од АМСМ.

Вчера имаше забрана за тешки товарни возила на превојот „Стража“ и на патот Маврово – Дебар. Но, синоќа беше укината за патниот правец кон Дебар, а утринава камионите можат да се движат и на превојот Стража.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.