Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар –  крак Маврово – Дебар.

Како што информира ЈП „Македонијапат“, забраната за сообраќај на овој патен правец е укината од 15:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.