Посвежо време и ветер од северен правец кој на места ќе надминува брзина од 70 км на час, најавуваат метеролозите за утре.

Од УХМР најавуваат дека следува период на претежно сончево време. Утре ќе биде посвежо со засилен, повремено силен северен ветер кој на места ќе надминува брзина од 70 км/час. Потоа во следните денови утрата ќе бидат посвежи, а дневната температура ќе биде во пораст.

Утринските температури ќе се движат од осум до 19 степени, дневните од 24 до 34 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.