Утре во западните делови ќе има локален дожд и ретки грмежи. Потоа следува период на стабилно време со умерена облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе се движи од 6 до 16, а максималната ќе биде од 18 до 30 степени.

Во недела и понеделник ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.