Времето денеска е сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северозападен, а во западните делови повремено засилен ветер. Попладне наместа ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР.

Во Скопје времето е сончево со умерена облачност и со умерен северозападен ветер. Попладне ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотрае

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.