Во Скопје и околината времето денеска беше сончево со мала облачност и слаб ветер. Утринската температура достигна до 13 степени, а дневната до 32 степени.

Во следните денови, како што најавија од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра, а дневната температура до средината на неделата ќе биде во пораст, а потоа нема многу да се менува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.