Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер.

Максималната температура ќе достигне 31 степен.

Во недела времето ќе биде сончево и топло иако во некои делови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе достигне 33 степени, а слично време не очекува и во понеделник.

Во вторник не очекуваат рекордни 34 степени и многу сончево време.

Од УХМР издадоа и актуелно предупредување:

Во следните денови ќе биде топло со пораст на дневната температура, која на повеќе места ќе биде над просекот за овој период од годината. Од недела во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.