УХМР објави моментална состојба од нестабилната облачна маса.

Нестабилна облачна маса од северозапад ќе ја зафати Скопската Котлина со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, велат од УХМР.

Во делови од котлината врнежите ќе бидат пообилни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.